Bóg karcąc grzechy, rozbudza również w sercach wiarę i miłosierdzie.
Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 74487
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2014-02-16

ZMARTWYCHWSTANIE PAŃSKIE (20.04.2014 – 27.04.2014)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

Trwamy w Oktawie Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiejsza Taca zbierana podczas Mszy św. przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

 

Dzisiaj o godz. 15.00 – czwarty dzień Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Natomiast od jutra do soboty Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej o godz. 17.00 – tej. Jest to również nasze duchowe przygotowanie do kanonizacji Jana Pawła II i Jana XIII.

 

Za tydzień przeżywać będziemy Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Uroczystość szczególna ponieważ jest to również dzień kanonizacji Jana Pawła II – który te Uroczystość ustanowił i stał się prawdziwą Iskrą Miłosierdzia. O godzinie 15.00 – tej rozpoczniemy Godzinę Miłosierdzia, na którą serdecznie wszystkich zapraszamy. W tym dniu po wszystkich Mszach świętych pragniemy powierzyć wszystkim rodzinom w parafii Iskrę Miłosierdzia – zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, światło do dotarło do nas z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, a otrzymała je od biskupa nasza młodzież w dzień przed Niedzielą Palmową – od tamtego dnia nieprzerwania płonie w naszej świątyni. Prosimy więc, aby w Niedzielę Miłosierdzia przyjść na Mszę Świętą z lampionem, świeczką – aby to światełko odpalić, zanieść do domu i o godz. 21.37 – umieścić w oknie swego mieszkania. W tym dniu, i o tej godzinie cała Polska rozbłyśnie Kanonizacyjną Iskierką Miłosierdzia.

 

Tradycyjnie w tę niedzielę przed ołtarzem złożymy skarbonki z jałmużną wielkopostną – jako owoc i dar naszych wyrzeczeń i umartwień w Wielkim Poście. Te ofiary, jak i zbierana taca są przeznaczone na Caritas, dla biednych.

 

Pragniemy jeszcze raz podziękować za uczestnictwo i zaangażowanie w przygotowanie świętego Triduum Paschalnego. Za trud włożony w wystrój, dekoracje i czystość naszego kościoła. Wszystkim, którzy angażowali się podczas procesji rezurekcyjnej w niesienie baldachimu nad Monstrancją z Panem Jezusem, prowadzenie kapłana, pocztom sztandarowym, niesienie chorągwi, różańca. Panu organiście za uświetnienie naszych nabożeństw. Ministrantom zaś i lektorom za oprawę liturgiczną. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i poprowadzenie nabożeństw Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście.

 

Również serdeczne Bóg Zapłać kierujemy do Wszystkich ofiarodawców i darczyńców za ofiary i dary materialne dla ubogich, ofiary na kwiaty. Na święta z ofiar pieniężnych i podarowanej żywności przygotowano i rozdano ponad 30 paczek dla dzieci ze świetlicy parafialnej, oraz ponad 40 paczek żywnościowych dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia. Wszystkim, którzy włączyli się do tej akcji niesienia pomocy, w imieniu obdarowanych, składam serdeczne Bóg zapłać.

 

Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Scholka Parafialna spotyka się za tydzień w niedzielę o godz. 10.00 –tej.

 

 

Inne ogłoszenia

 

W sobotę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego, czyli 26 kwietnia, zapraszamy na czuwanie poprzedzające kanonizację Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się na Placu Papieskim w Sosnowcu. Rozpocznie się około godziny 19.00 programem muzycznym przygotowanym przez Orkiestrę Dętą OSP w Ujejscu. O godzinie 19.30 rozpocznie się nabożeństwo Drogi Światła wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia i rozważaniami inspirowanymi tekstami Papieża. Pomagać w modlitwie będzie dobrze znany w naszej diecezji zespół Pielgrzym. O godzinie 21.00 przewidziany jest Apel Jasnogórski i błogosławieństwo. Prosimy, aby wierni przynieśli ze sobą świece, które zapłoną od Kanonizacyjnej Iskry Miłosierdzia.

 

Kolejne spotkanie Diecezjalnej Akademii Rodziny w sobotę 26 kwietnia br. od godziny 15.00 w auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu - ul.Będzińska 60. W programie przewidziany jest wykład ks. prof. Jerzego Kułaczkowskiego " Rola Kościoła Katolickiego w narodzie polskim" oraz recytacja wierszy o bł. Janie Pawle II napisanych przez poetów Zagłębia.

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia