Nie jesteśmy w stanie poznać zrządzeń Bożej Opatrzności, ale wiemy, że to wiara czyni w duszach największe cuda każdego dnia.
Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)
W niedzielę lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 188127
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2016-10-23Ogłoszenia Parafialne na XXX Niedzielę Zwykłą

23.10.2016

Różaniec: NaNabożeństwo Różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Dzieci, które uczestniczą w Nabożeństwach Różańcowych prosimy, aby za tydzień, w niedzielę 30 października, na Mszę Świętą o godz. 11.00 – tej przyniosły podpisane plansze uczestnictwa w Różańcu z naklejonymi naklejkami. Plansze zostaną zebrane i w następną niedzielę  - 6 listopada – podsumujemy, które dzieci najwięcej razy uczestniczyły w Różańcu. 

 

Rozpoczynamy dzisiaj tydzień misyjny – w sposób szczególny naszą myślą i modlitwą ogarniamy wszystkich misjonarzy, zwłaszcza pracujących w strefach działań wojennych. Zbierane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Misje.

 

W liturgii kościoła w tym tygodniu będziemy obchodzić w piątek – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

 

Spotkanie Seniorów. W najbliższy piątek po Mszy Św. wieczornej – około godz. 18.30 spotkanie Wspólnoty Seniorów naszej parafii. Spotkanie odbędzie się w Świetlicy parafialnej.

 

Biblijne Spotkanie Młodzieży: Za tydzień w niedzielę o godz. 16.00 – tej spotkanie biblijne młodzieży.

 

Spotkanie Rodziców dzieci pierwszokomunijnych: Za tydzień, w niedzielę, po Mszy Świętej wieczornej, około godz. 19.00 – tej spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu I Komunii Świętej. Na spotkanie przynosimy wypełnione i podpisane deklaracje. W tym dniu zamykamy także listę dzieci pierwszokomunijnych.

 

Uroczystość Wszystkich Świętych: Powoli zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych, która w tym roku wypada we wtorek. Tradycyjna procesja między grobami naszych bliskich zmarłych na Cmentarzu Komunalnym, z wypominkami jednorazowymi, rozpocznie się o godz. 13.30. Po jej zakończeniu, około godz. 14.30, odprawiona zostanie Msza Święta w Kaplicy Cmentarnej w intencji zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych.  Wypominki jednorazowe, oktawalne i roczne można składać w zakrystii lub kancelarii.

 

Pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik: W dniu 19 listopada br. organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach na uroczystości intronizacyjne związane z Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana przez Naród Polski. Koszt pielgrzymki 25 zł. Zapisy w Zakrystii.

 

Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Sosnowieckiej zaprasza młodych małżonków (do 10 roku małżeństwa) na cztery spotkania biblijne pod tytułem „Na początku tak nie było…”. Ich celem jest wspólne odkrywanie, co Słowo Boże mówi o życiu kobiety i mężczyzny połączonych węzłem małżeńskim. Spotkania odbędą się w cztery poniedziałki listopada (7.11., 14.11., 21.11., 28.11.) w oratorium przy kościółku kolejowym w Sosnowcu. Poprowadzi je ks. Stanisław Kołakowski. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Wydziału Duszpasterstwa Rodzin (www.rodzina.sosnowiec.pl)

 

Towarzystwo Przyjaciół Będzina, pod patronatem Biskupa Sosnowieckiego, kolejny raz organizuje zbiórkę na rzecz ratowania zabytków najstarszej będzińskiej nekropolii. Kwesta prowadzona będzie 30 października i 1 listopada na trzech cmentarzach: na Górze Zamkowej, komunalnym i przy ul. Krakowskiej.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom, składamy Serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Antonina Liszka, śp. Władysława Aniołek i śp. Barbara Stęplewska. Wieczny Odpoczynek racz im dać Panie…..

 

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia