Niech będzie dla nas pocieszeniem że, jeżeli Bóg od nas żąda poświęcenia, to będzie chciał nam to wynagrodzić z nawiązką.
Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

NIEDZIELA I UROCZYSTOŚCI OBOWIĄZKOWE
7.00 - 
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00


W NIEDZIELĘ LIPCA I SIERPNIA - nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30


ZWYKŁE DNI TYGODNIA: 
7.00
18.00

17.00 - W miesiącach: marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień i październik, w zwykłe dni tygodnia, dochodzi jeszcze jedna Msza Święta wieczorna o godz. 17.00. NABOŻEŃSTWA  STAŁE


Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa

Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek
Adoracja Najświętszego Sakramentu godzinę przed pierwszą Mszą wieczorną 

Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 207739
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2017-02-26Ogłoszenia Parafialne na VIII Niedzielę Zwykłą

26.02.2017

W dniu dzisiejszym:

·       O godz. 12.00 – spotkanie dla rodziców młodzieży, która w tym roku przystąpi do Sakramentu Bierzmowania,

·       O godz. 16.00 – tej Biblijne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy młodzież uczącą się, studiującą i pracującą na to spotkanie celem wspólnego rozważania Pisma Świętego. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym.

·       O godz. 19.00 – tej spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

   W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa – rozpoczynamy tym samym okres Wielkiego postu. Podczas Mszy św. o godz. 7.00, 17.00 i 18.00na znak rozpoczętego czasu pokuty posypiemy nasze głowy popiołem. Do wtorku włącznie możemy przynieść stare wianki i palmy, z których przygotujemy popiół do posypania głów. W środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły: nie spożywamy pokarmów mięsnych, oraz spożywamy dwa posiłki lekkie i jeden do syta. W okresie Wielkiego Postu, nie organizujemy i nie uczestniczymy w zabawach. Wielki Post jako czas publicznej pokuty Kościoła zachęca nas do uczestnictwa w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.


   Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.30


  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.30. Ponieważ wielu parafian łączy nabożeństwo Gorzkich Żali z niedzielną Mszą Świętą o godz. 18.00, informujemy, że niedzielna Msza Święta wieczorna w Wielkim Poście będzie bez homilii. Tym samym prosimy, aby osoby, które tradycyjnie przychodzą na godz. 18.00 –tą, jeżeli nie mogą uczestniczyć w całym nabożeństwie Gorzkich Żali, wysłuchały choć kazania pasyjnego. Trzeba więc przyjść około godz. 17.45.


   W tym tygodniu będziemy przeżywać I Czwartek, I Piątek i I Sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu zwaną „Godziną Świętą”. Adorację prowadzi Straż Honorowa Najświętszego Serca Pana Jezusa. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu rano do godz. 8.00 i po południu od godz. 15.00. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00. W sobotę po Mszy Św. nabożeństwo wynagradzające ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.


   Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca – na zakończenie Mszy Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, która stanowi w tym dniu integralną część liturgii niedzielnej.

   Od 1 marca, w zwykłe dni tygodnia, odprawiane będą dwie Msze Święte wieczorne: o godz. 17.00 i 18.00. 

   Od 1 niedzieli Wielkiego Postu tradycyjnie rozpoczynamy akcję miłosierdzia pod hasłem „1 KILOGRAM”. Artykuły żywnościowe dla ubogich będzie można składać do przygotowanego kosza. Będzie także możliwość zaangażowania się w organizowaną przez Caritas akcję "Skarbonka wielkopostna".


   Wielkopostne Rekolekcje Parafialne w naszej parafii rozpoczniemy w III niedzielę Wielkiego Postu – 19 marca – a poprowadzi je Misjonarz Saletyn Ojciec Zbigniew Cybulski z Mrągowa. Ojciec Zbigniew prowadził będzie także rekolekcje szkolne dla dzieci i młodzieży. Już dzisiaj bardzo serdecznie proszę wszystkich o modlitwę w intencji rekolekcji i Ojca Rekolekcjonisty.


   Wydział Duszpasterstwa Rodzin diecezji sosnowieckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne dla par niesakramentalnych. Rekolekcje są adresowane do osób po rozwodzie, które żyją w powtórnych związkach cywilnych i nie mogą zawrzeć ślubu kościelnego. Spotkania rekolekcyjne odbędą się 10, 11 i 12 marca (piątek, sobota i niedziela) o godz. 19.00 (w niedzielę o 19.30) w kościele Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu przy ul. Matki Teresy Kierocińskiej 25. Rekolekcje poprowadzi ks. dr Tomasz Smalcerz – duszpasterz, sędzia Sądu Biskupiego w Sosnowcu.


   Za wszystkie ofiary, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.


   W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Bogusław Baran oraz śp. Julian Szczęśniak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….  

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia