Katechizm dostarcza kryteria ustawodawcze, wskazuje drogi sprawiedliwości, wdraża zasady moralne, zabezpiecza prawa, zapewnia z miłości bliźniego chleb powszedni każdemu.
Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 162514
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2016-04-24OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ

24.04.2016

 

Przeżywamy dziś już ostatnią niedzielę kwietnia, która według programu duszpasterskiego jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach.

 

ŚDM: Dzisiaj o godz. 12.00 – w Świetlicy Parafialnej odbędzie się spotkanie WOLONTARIUSZY na Światowe Dni Młodzieży z naszej parafii. Zapaszmy również nowe osoby, które chciałyby się włączyć w przygotowanie do ŚDM.

 

Bierzmowanie. Dzisiaj o godz. 13.30 – spotkanie grupy młodszej młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

 

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 17.00, natomiast w każdy wtorek po Mszy Świętej porannej nowenna do Św. Józefa.


W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 – tej.


Nabożeństwo Majowe: W przyszłą niedzielę rozpoczniemy miesiąc maj. W naszej polskiej tradycji to miesiąc szczególnej modlitwy razem z Matką Bożą. Każdego dnia po wieczornej Mszy Świętej, o godz. 17.30 - zapraszamy na nabożeństwa majowe.


Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Kamil Piotr Kwaśniewski, s. Roberta, kawaler wyznania Rzym – kat. z parafii tutejszej i Karolina Michalina Haba, c. Marka, panna wyznania Rzym – kat. z parafii Św. Marii Magdaleny w Kuźni Raciborskiej – zapowiedź II. Sakramentalny związek małżeński pragną również zawrzeć: Rafał Bartłomiej Bernat, s. Marka, kawaler wyznania Rzym – kat. z parafii tutejszej i Małgorzata Klimontowska, c. Stanisława, panna wyznania Rzym – kat. z parafii Bł. Anieli Salawy w Krakowie – zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować w kancelarii parafialnej.


Zbiórka Ofiar na Ukrainę. Zgodnie z życzeniem Papieża Franciszka, we wszystkich kościołach katolickich Europy, ma miejsce dzisiaj specjalna zbiórka pieniędzy jako wyraz naszej solidarności i bliskości z udręczoną wojną Ukrainą. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na ten cel. Zebrane ofiary zostaną przekazane do Nuncjatury Apostolskiej.


W tym tygodniu patronują nam:

25 IV – św. Marek, Ewangelista, uczeń i towarzysz misyjnych wypraw św. Pawła, następnie uczeń św. Piotra, którego naukę przedstawił w swojej Ewangelii; Święto Świętego Marka Ewangelisty to tradycyjny dzień modlitwy urodzaje.

29 IV – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, Doktor Kościoła i patronka Europy, która odegrała w historii Kościoła i średniowiecznej Europy bardzo doniosłą rolę.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli śp. Wiktoria Rembelska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia