Komunikujmy się w radości i boleści, aby śmiać się i płakać razem, by połączyć nasze nadzieje i nasze obawy.

(L 3)

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 98734
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2014-02-16

Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Adwentu

21- 28 XII 2014

Rozpoczynamy ostanie dni adwentu. Na zakończenie wtorkowej Mszy Roratniej o godz. 17.00 - tej podsumujemy uczestnictwo dzieci, policzymy wszystkie serduszka i zobaczymy, kto zgromadził ich najwięcej.

Ks. Bp Grzegorz Kaszak, Ordynariusz naszej diecezji, w związku z ogłoszonym przez Papieża Franciszka Rokiem Życia Konsekrowanego, oraz z faktu, że w parafii Św. Jana Chrzciciela duszpasterstwo prowadzą zakonnicy, ustanowił nasz Kościół Parafialny kościołem odpustowym - w związku z tym do 2 lutego 2016 roku można w naszym kościele uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zwykłe warunki to: sakramentalna spowiedź, Komunia Św. oraz modlitwa za Ojca Świętego. Każdy więc, kto pobożnie nawiedzi nasz Kościół Parafialny i tam publicznie odmówi Liturgię Godzin lub przynajmniej przez odpowiedni czas odda się pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary, oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny. Odpust ten można ofiarować także za zmarłych. Szczegóły znajdują się na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej parafii.

Powoli kończymy akcję 1 Kilogram – przez którą pragniemy podzielić się z potrzebującymi rodzinami naszej parafii. We wtorek, po Mszy świętej wieczornej, Akcja Katolicka będzie wydawać przygotowane paczki dla tych rodzin. Wszystkim ofiarodawcom z serca składamy Bóg Zapłać. Również pragnę podziękować za wszelkie ofiary i wsparcie naszej Świetlicy Parafialnej Arka.

W środę przypada Wigilia Bożego Narodzenia – w tym dniu ostatnia Msza Roratnia o godz. 7.00 rano, a po niej ostatni dzień Nowenny do Dzieciątka Jezus.  Nie ma Mszy świętej wieczornej o godz. 17.00. O godzinie 15.00 – tej, w Oratorium Św. Józefa Marello, rozpoczynamy wigilię dla samotnych i ubogich – kieruję więc serdeczne zaproszenie do osób, które znalazły się w takiej sytuacji. 

Natomiast wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy na godz. 24.00 – tą, na PASTERKĘ, która będzie odprawiona w intencji wszystkich budowniczych i ofiarodawców kościoła parafialnego. Taca zbierana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, z którego w naszej diecezji finansowana jest działalność Diecezjalnego Centrum Służby Rodzinie i Życiu w Sosnowcu.

W czwartek - Uroczystość Bożego Narodzenia - nie ma Mszy świętej o godz. 7.00 rano. Msze Święte w świątecznym porządku rozpoczynamy od godz. 9.00. 

W piątek przypada Święto Św. Szczepana – Męczennika– porządek niedzielny.

W sobotę Święto Św. Jana Apostoła – w tym dniu zachowując wielowiekową tradycję, święcimy wino. Można więc na Mszę Św. przynieść wino do poświęcenia.

Za tydzień - Pierwsza Niedziela po Narodzeniu Pańskim. Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – w tym dniu, na zakończenie Mszy świętej,  udzielamy specjalnego błogosławieństwa wszystkim dzieciom.

Są jeszcze do nabycia opłatki na stół wigilijny, ozdoby świąteczne wykonane przez naszą świetlicę Arka oraz sionko na stół wigilijny.  

Wizytę duszpasterską w naszej parafii – tradycyjną Kolędę - rozpoczniemy po Niedzieli Świętej Rodziny – od 29 grudnia. Już dzisiaj przedstawiamy plan kolędy na pierwszy tydzień kolędy.

W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.30.

Za wszystkie ofiary oraz za wszelką pomoc i życzliwość serdecznie wszystkim dziękujemy - Bóg Zapłać.

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin śp. Andrzej Piotr Papierniak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie. 

 

 

Odpust Zupełny z okazji Roku Życia Konsekrowanego

 

Dekret o możliwości zyskaniu daru Odpustu Zupełnego w ciągu Roku Życia Konsekrowanego

 

Penitencjaria Apostolska na prośbę prefekta Kongregacji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, w dniu 23 listopada b.r. ogłosiła decyzję Ojca Świętego Franciszka o możliwości uzyskania odpustów przez członków instytutów życia konsekrowanego oraz innych wiernych z okazji rozpoczętego 30 listopada br. Roku Życia Konsekrowanego.

Zgodnie z zaleceniami Dekretu o ustanowieniu warunków potrzebnych dla zyskania daru Odpustów w ciągu Roku Życia Konsekrowanego, który trwa od I Niedzieli Adwentu br. aż do dnia 2 lutego 2016 roku, w którym rok życia konsekrowanego zostanie uroczyście zamknięty, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), który to można ofiarować, na sposób wstawienniczy, za dusze wiernych zatrzymane w czyśćcu, mogą uzyskać wszyscy i poszczególni członkowie Instytutów Życia Konsekrowanego oraz wierni prawdziwie skruszeni i kierujący się miłością:

a) w Rzymie – ilekroć pobożnie uczestniczyć będą w międzynarodowych spotkaniach i uroczystościach określonych w odpowiednim kalendarzu Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego oraz przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się  pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny;

b) każdorazowo we wszystkich Kościołach partykularnych, w dniach diecezjalnych poświęconych życiu konsekrowanemu oraz w uroczystościach diecezjalnych organizowanych z racji Roku życia konsekrowanego, a także gdy pobożnie nawiedzą katedrę lub inne święte miejsce wyznaczone za zgodą ordynariusza miejsca, lub jakiś kościół klasztorny albo kaplicę klasztoru klauzurowego i tam publicznie odmówią Liturgię godzin lub przynajmniej przez odpowiedni okres czasu oddadzą się  pobożnym rozważaniom, które powinny być zakończone Modlitwą Pańską, Wyznaniem wiary w jakiejkolwiek prawnej formule oraz pobożnymi wezwaniami do Najświętszej Maryi Panny.

W Diecezji Sosnowieckiej kościołami, w których wierni mogą uzyskać ww. odpusty są:

- Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Będzinie (Zgromadzenie Oblatów św. Józefa);

- Kościół pw. Narodzenia NMP i św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej (Bracia Mniejsi Konwentualni);

- Bazylika pw. NSPJ w Dąbrowie Górniczej – Strzemieszycach Wielkich;

- Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła Ap. w Dąbrowie Górniczej (Księża Salezjanie);

- Kościół pw. św. Wojciecha i św. Katarzyny w Jaworznie;

- Kościół pw. św. Najświętszego Imienia Jezus w Biskupicach (Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej Opiekunki Rodzin – Zakon Braci Mniejszych /Franciszkanie Reformaci);

- Bazylika katedralna pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu;

- Kaplica Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Sosnowcu (ul. S.T. Kierocińskiej 25);

- Kościół pw. Podwyższenia Świętego Krzyża w Sosnowcu (Księża Sercanie);

- Kościół pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu – Kazimierzu;

- Kościół pw. św. Katarzyny w Wolbromiu.

            Wszystkim osobom Życia Konsekrowanego oraz wiernym korzystającym z daru Odpustów z serca błogosławię.

 

 +Grzegorz Kaszak

Biskup Sosnowiecki

            Ks. dr Mariusz Karaś

                        Kanclerz

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia