Dobry zamiar – zbadany, rozwijany – jest wart tyle, co dobro całego życia.
  (S 35)

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)
W niedzielę lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 195096
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2016-12-11OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU

11.12.2016

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Gaudete:

·       Po Mszy Świętej o godz. 9.00- tej zmiana Tajemnic Róży Różańcowej - po Mszy Świętej o godz. 9.00

·       Spotkanie starszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania – o godz. 13.30

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

Wtorek – Wspomnienie Św. Łucji - Dziewicy i Męczennicy

Środa – Wspomnienie Św. Jana od Krzyża - Kapłana i Doktora Kościoła

Roraty codziennie o godz. 17.00.

 

Od 16 grudnia – najbliższego piątku – rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Nowenna będzie przed Roratami o godz. 16.45

 

Najbliższy czwartek jest trzecim czwartkiem miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po zakończeniu Rorat około godz. 18.00– Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.

 

Za tydzień w niedzielę 18 grudnia:

·       Spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych - po Mszy Świętej wieczornej – około godz. 18.00 – tej.  

·       Nie będzie spotkaniamłodszej grupy młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Spotkanie będzie dopiero w styczniu.

·       Spotkanie biblijne młodzieży o godz. 16.00 – tej.

Ministranci. Zbiórka ministrantów tradycyjnie w sobotę o godz. 10.30. Zapraszamy chłopców po I Komunii świętej do wstępowania w szeregi ministrantów. 

 

PoświęconeOpłatki na stół wigilijny oraz Świecie Caritas są do nabycia przy wyjściu z kościoła. W tym roku pomocą obejmujemy również dzieci z krajów ogarniętych wojną, na Bliskim Wschodzie. Cena świecy dużej – 15 zł. Artykuły spożywcze oraz inne dary - w ramach przedświątecznej akcji 1 KILOGRAM - można składać do wystawionych w kościele koszów.

 

Od wczoraj w naszej parafii – już po raz trzeci – gościmy Szlachetną Paczkę. Szczególne podziękowania - wszystkim zaangażowanym w to piękne dzieło miłości - składamy na ręce Pana Tomasza Kwietnia – głównego organizatora tego szlachetnego dzieła.  

 

Wigilia: Już dzisiaj informujemy, że Tradycyjna Wigilia dla ludzi samotnych i ubogich w naszej parafii będzie 24 grudnia od godz. 15.00 – 17.00. Wszystkich znajdujących się w takim położeniu serdecznie zapraszamy w tym dniu do Oratorium Św. Józefa Marello.  

 

W ubiegłą niedziele zbieraliśmy ofiary do puszek na Kościół na Wschodzie – zebraliśmy w naszej parafii kwotę 1057 zł, którą już przekazaliśmy na ten cel. Za wszystkie ofiary składane w naszym kościele, za ofiary na świetlicę, na pomoc dla ubogich, wszystkim serdeczne dziękujemy Bóg Zapłać.                                                                                                                

Program Caritas Polska - Rodzina rodzinie

Program Rodzina Rodzinie polega na objęciu wsparciem rodzin poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Syrii przez osoby, rodziny, wspólnoty, parafie, diecezje oraz zgromadzenia zakonne w Polsce. Nasza wspólnota parafialna chce włączyć się w pomoc o jakiej mówił Papież Franciszek: „Uchodźcy to nie liczby, tylko osoby, które mają twarze, imiona i historie życia i odpowiednio do tego należy ich traktować”. Chcemy pomóc:

1.     Potrzebującym Syryjczykom w Aleppo w Syrii

2.     Uchodźcom z Syrii w Libanie

3.     Ubogim Libańczykom dotkniętym kryzysem uchodźczym 

W jaki sposób możemy pomóc?

Każde środowisko, wspólnota czy dowolna osoba może wesprzeć rodziny syryjskie i libańskie za pośrednictwem strony internetowej www.rodzinarodzinie.caritas.pl Na tej stronie internetowej, w sekcji RODZINY OCZEKUJĄCE NA WSPARCIE przedstawione są dwie rodziny:

 

·       Pierwszą rodzinę można wesprzeć przekazując dowolną, stałą kwotę przez okres sześciu miesięcy, włączając się do zbiórki na rzecz rodziny wraz z innymi darczyńcami. Przy tej rodzinie widzimy koło wykresu informujące, ile środków potrzeba do objęcia rodziny systematyczną pomocą. Opcja ta dedykowana jest darczyńcom indywidualnym.

 

·       Drugą rodzinę można objąć pomocą całościową zostając jej patronem przez 6 miesięcy, pokrywając w całości potrzebny jej budżet. Opcja ta dedykowana jest parafiom, wspólnotom, instytucjom. I tutaj – w tej właśnie opcji włączamy się jako parafia. Chcemy stworzyć listę rodzin naszej parafii, również indywidualnych osób, które co miesiąc – przez pół roku – zachcą wspólnie razem wspierać jedną Syryjską lub Libańską rodzinę – rodzinę konkretną, którą zobaczymy na zdjęciu, przeczytamy jej historię, poznamy jej los. Nie możemy ich przyjąć w Polsce – ale możemy naszą solidarność zawieść tam do Syrii czy Libanu za pomocą innych, współczesnych narzędzi. Jeżeli więc ktoś z was chciałby się włączyć w naszą akcję, zapraszamy do Zakrystii, celem wpisania się na listę i zadeklarowania jaką kwotą chciałby miesięcznie wesprzeć jedną rodzinę.    

 

Jeżeli ktoś chciałby indywidualnie wesprzeć taką syryjską rodzinę – jest to pierwsza opcja -wystarczy wejść na stronę www.rodzinarodzinie.caritas.pl i zapoznać się z instrukcją. Tam też znajdują się wszystkie inne niezbędne informacje.

 

Bóg Zapłać tym rodzinom, które już się zaangażowały w tą akcję miłosierdzia.

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia