Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)
W niedzielę lipca i sierpnia nie ma Mszy Świętej o godz. 12.30

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 184132
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2016-09-25XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2016

Dzisiaj o godz. 12.00 – tej, zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież, która rozpoczyna drugi rok przygotowania i w tym roku szkolnym przyjmie Sakrament Bierzmowania.

 

ŚDM: Również dzisiaj o godz. 15.00 – tej zapraszamy wszystkich wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży z naszej parafii na spotkanie, które jest okazją do ponownego przeżycia wydarzeń Światowych Dni Młodzieży, podzielenia się wrażeniami i zdobytym doświadczeniem tym razem w gronie wolontariuszy.

 

Akcja Diecezjalnej Caritas: „Kromka Chleba”.  W dniu dzisiejszym nasza parafia organizuje akcję „Kromka Chleba”, która jest odpowiedzią na apel Papieża Franciszka, aby ten Rok Święty był czasem uczynków miłosierdzia wobec najbardziej potrzebujących. W ramach akcji można złożyć ofiarę pieniężną albo ofiarować artykuły żywnościowe o przedłużonej dacie ważności i złożyć do przygotowanego kosza. Podczas każdej Mszy Świętej, święcimy chleb, który wychodząc ze świątyni można kosztować, zabrać i podzielić się nim z innymi. Zebrane produkty oraz środki finansowe trafiają do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, noclegowni, jadłodajni oraz schronisk dla bezdomnych.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:

Wtorek – Wspomnienie Św. Wincentego a Paulo

Środa – Wspomnienie Św. Wacława Męczennika  

Czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Jest to dzień imienin Ks. Rafała – Msza Święta w jego intencji o godz. 17.00. 

Piątek – Wspomnienie Św. Hieronima Prezbitera i Doktora Kościoła.

Sobota – Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to także I sobota miesiąca – po Mszach Świętych nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

W sobotę rozpoczynamy miesiąc październik – Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Do wspólnego odmawiania modlitwy Różańcowej zapraszamy wszystkich parafian. Specjalne zaproszenie kierujemy do dzieci i młodzieży. Każde dziecko, które uczestniczyć będzie w Różańcu otrzyma w sobotę specjalną planszę - mapę Różańcową, na którą systematycznie będzie naklejać obrazki. Obrazki można otrzymać każdego dnia jeden – za uczestniczenie w Różańcu. Dziecko, które naklei najwięcej obrazków – może spodziewać się miłej niespodzianki.


Wszystkie dzieci, które są obecne na Mszy Świętej, proszone są o zgłoszenie się do Zakrystii po odbiór książeczki uczestnictwa we Mszy Świętej – są to takie same książeczki, które już otrzymały dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej.

 

Zbiórka elektro złomu. W dniu 30 września w naszej parafii organizowana jest już po raz kolejny zbiórka elektro złomu – zużytego, sprzętu elektrotechnicznego. Akcja ta współorganizowana przez Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie niesie pomoc ubogim krajom naszego globu. Złom elektrotechniczny prosimy zwozić na parking przykościelny do godz. 12.00. Zachęcamy do zapoznania się z ulotką – które wyłożone są przy wyjściu z kościoła.


Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 10.30

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone wszystkim serdecznie dziękujemy. Bóg Zapłać.

 

Ogłoszenia Diecezjalnej Caritas. W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas, m.in.: schronienie dla ponad 200 osób każdego dnia, w tym także dzieci, ciepły posiłek, który dla wielu jest jedynym w ciągu dnia, rehabilitację niepełnosprawnych, opiekę nad dziećmi i osobami starszymi. Drogie siostry i bracia to dzięki Wam Caritas w naszej diecezji może podejmować te i inne dzieła. Za każde wsparcie a szczególnie za złożone do puszek 2.X. w imieniu naszych podopiecznych z serca dziękujemy i zapewniamy o modlitwie. Ks. Tomasz Folga

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia