Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 87426
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2014-02-16

Ogłoszenia Parafialne na XXII Niedzielę Zwykłą

31.08 – 07.09.2014

W tym tygodniu będziemy obchodzić

Poniedziałek – Wspomnienie Bł. Bronisławy, Dziewicy.75 Rocznica wybuchu II wojny światowej. Rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny - Msza Św. na rozpoczęcie o godz. 17.00 –tej. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli.

Środa – Wspomnienie Św. Grzegorza Wielkiego, Papieża – dzień imienin Biskupa Ordynariusza.

I Czwartek miesiąca – Zapraszamy na 16.00 – tą na Godzinę Świętą, którą prowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa. Od miesiąca września Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w każdy czwartek o godz. 16.00 – 17.00. Adoracje prowadzić będą poszczególne grupy parafialne. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń.

I Piątek miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. porannej do 9.00 i od 15.00 – 17.00. Zachęcamy do pierwszo piątkowej spowiedzi sakramentalnej. W tym dniu kapłani udadzą się do chorych od godz. 9.00 – tej.

I Sobota miesiąca – po każdej Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Matki Bożej.

Od jutra, 01 września, w zwykłe dni tygodnia, odprawiane będą dwie Msze Święte wieczorne: o 17.00 i 18.00.

Za tydzień 1 niedziela miesiąca – po każdej Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu – w związku z tym przypominamy, że Adoracja ta jest integralną częścią Mszy świętej  a rozważanie zastępuje homilię. Apelujemy więc, aby po ogłoszeniach nie wychodzić z kościoła.

 

Od poniedziałku - 8 września - rozpoczyna swoją pracę Świetlica Parafialne Arka – Świetlica w tym roku będzie czynna w dni: poniedziałek, wtorek i środę, od 15.30 – 18.30. Zachęcamy rodziców do zapisywania dzieci na świetlicę

 

Pierwsza, powakacyjna Zbiórka Ministrantów w sobotę o godz. 10.30. Spotkanie Scholki parafialnej także w sobotę o godz. 10.30.

 

Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:Adam Krzyżowski s. Adama, kawaler wyznania rzym-kat. z parafii tutejszej i Natalia Kowalska, c. Ireneusza, panna  wyznania rzym – kat. z parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Sosnowcu – zapowiedź I. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach pomiędzy wyżej wymienionymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować duszpasterzy parafii.

 

Ponownie informujemy o zmianie wprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej: od 1 września 2014 r. obowiązuje zasada wyrażenia życzenia w formie oświadczenia pisemnego, by w przedszkolach i szkołach została zorganizowana nauka religii. Obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia dotyczy rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną lub idą do klas pierwszych: w szkole podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Każdy więc rodzic, który pragnie, aby jego dziecko było katechizowane musi taką deklarację w szkole złożyć. Możliwość złożenia takiej deklaracji zapewnia szkoła.

 

Za wszystkie ofiary składane w naszym kościele serdecznie dziękujemy – Bóg Zapłać.

W tym tygodniu doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin śp. Tadeusz Dziopak

 

 

Inne ogłoszenia

 

I Komunia Święta: Wszystkie dzieci, które od dnia 1 września 2014 r. rozpoczną naukę w klasach pierwszych szkół podstawowych będą przyjmować Pierwszą Komunię Świętą pod koniec klasy trzeciej.

 

 

Katecheza szkolna: od 1 września 2014 r. obowiązuje zasada wyrażenia życzenia w formie oświadczenia pisemnego, by w przedszkolach i szkołach została zorganizowana nauka religii. Obowiązek złożenia pisemnego oświadczenia dotyczy rodziców, których dzieci rozpoczynają edukację przedszkolną lub idą do klas pierwszych: w szkole podstawowej, gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Każdy więc rodzic, który pragnie, aby jego dziecko było katechizowane musi taką deklarację w szkole złożyć. Możliwość złożenia takiej deklaracji zapewnia szkoła.

 

 

 

Dożynki: Dożynki samorządowo-diecezjalne odbędą się w tym roku w niedzielę 7 września w Dąbrowie Górniczej. Dziękczynna Msza św. za zbiory celebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka rozpocznie się w bazylice NMP Anielskiej o godzinie  14.00. Druga część uroczystości będzie miała miejsce w parku miejskim około godziny  15.30.

 

 

 

 

Wojewódzki Urząd Pracyza pośrednictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka zwraca się z gorącą prośbą o upowszechnienie informacji związanej z pracą za granicą. Prośba dotyczy zwrócenia uwagi możliwie szerokiej grupie wiernych, aby przed planowanym wyjazdem do pracy za granicą skontaktowali się z najbliższym urzędem pracy i tam uzyskali ważne i przydatne informacje. Znajomość podstawowych przepisów może bowiem sprawić, że trudny czas pozostawania bez pracy nie będzie się wiązał również z brakiem środków do życia.

 

Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak zaprasza wszystkich wiernych diecezji sosnowieckiej na Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się 20 września 2014 roku. Po raz kolejny nasi diecezjanie zawitają u Pani Kalwaryjskiej, by wypraszać potrzebne łaski i oddawać swoje życie w ręce Matki. Wieloletnie przybywanie olkuszan do Sanktuarium Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej stało się piękną tradycją. Licząca w początkach swojej działalności niespełna dwusetna grupa pielgrzymów przez ponad dekadę zwiększyła się do ponad półtora tysiąca pątników.

Program pielgrzymki:

9.00 - Msza Święta w bazylice kalwaryjskiej pod przewodnictwem JE ks. bp. Grzegorza Kaszaka

10.30 - (po Mszy Świętej) wyjście na dróżki  Pana Jezusa.

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia