Święta czystość jest strzeżona przez cnotę pokory, jej siostrę. Nie możemy być czyści, jeżeli nie jesteśmy pokorni. Najświętsza Dziewica była wzbogacona czystością tak osobliwą i olśniewającą, ponieważ była najbardziej pokorna.  (S 358)

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 167162
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2016-05-29OGŁOSZEDNIA PARAFIALNE

NA IX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ – 29.05.2016r.

 

Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 18.00 – tej młodzież naszej parafii przyjmie Sakrament Bierzmowania z rąk Ks. Bpa Piotra Skuchy. Za tydzień o godz. 12.00 – tej spotkanie dla rodziców młodzieży, która przyjmie Sakrament Bierzmowania za rok.

 

Trwamy w oktawie Uroczystości Bożego Ciała – Msza święta z oktawy wraz z procesją wokół kościoła codziennie do Czwartku włącznie o godz. 18.00 – tej. W czwartek zakończenie Oktawy z procesją do 4 ołtarzy wokół kościoła. Dzisiaj procesja jest po Mszy Świętej o godz. 12.30. Pragnę wyrazić wdzięczność wszystkim, którzy przygotowali Uroczystość Bożego Ciała – wszystkim budowniczym czterech Eucharystycznych Ołtarzy; wszystkim którzy włączyli się w przygotowanie kościoła i liturgii: a więc panom niosącym baldachim i prowadzącym Kapłanów oraz nagłośnienie; wszystkim asystom, które niosły: Różaniec, sztandary i chorągwie; młodzieży i dzieciom sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza. Szczególne podziękowania składam naszej lokalnej policji za sprawne zabezpieczenie trasy naszej procesji. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary złożone od budowniczych i ofiarodawców poszczególnych ołtarzy.

 

Msze Św. za ofiarodawców i budowniczych ołtarzy zostaną odprawione: I ołtarza – dzisiaj 29 maja o godz. 9.00; II ołtarza – 05 czerwca o godz. 9.00; III ołtarza – 12 czerwca o godz. 9.00; IV ołtarza – 19 czerwca o godz. 9.00; Dziękuję również parafianom, którzy podkreślili tę Uroczystość poprzez przystrojenie okien swoich domów i mieszkań symbolami eucharystycznymi. Bóg Zapłać wszystkim, biorącym udział w procesji, za świadectwo wiary.

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić w liturgii:

 

Poniedziałek – Uroczystość Św. Józefa Marello. W tym dniu każdy, kto weźmie udział w Uroczystości, bądź nawiedzi nasz kościół parafialny, odmówi Credo i Ojcze Nasz… może uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00 – tej.

 

Wtorek – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi

 

Środa – Wspomnienie Św. Justyna Męczennika

 

Czwartek – I Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. Adorację prowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to również I Piątek miesiąca – zachęcamy do pierwszo piątkowej spowiedzi sakramentalnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu rano do godz. 9.00 i po południu od godz. 15.00 – tej. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00 – tej.

SobotaWspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Jest to także I Sobota miesiąca. Po Mszach świętych nabożeństwo wynagradzające do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

W najbliższą środę rozpoczniemy Nabożeństwo Czerwcowe - codziennie o godz. 17.30

 

04 czerwca – będzie miała miejsca Pielgrzymka Jubileuszowa naszej diecezji do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach. Koszt pielgrzymki 25 zł. jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapisy w zakrystii lub kancelarii. 

 

Kampus ŚDM JPII w Jerzmanowicach. Zachęcamy młodzież naszej parafii do udziału w Światowych Dniach Młodzieży w Kampusie w Jerzmanowicach w dniach 26-31 lipca br. Kampus przeznaczony jest dla osób w wieku od 15 - 35 roku życia. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń oraz na stronie www.smds.pl.

 

W dniu 28 lipca br. Diecezja Sosnowiecka organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę na Mszę Świętą z Papieżem Franciszkiem. Dla pielgrzymów zarezerwowane są 4  pociągi z Zagłębia do Częstochowy i 6 pociągów powrotnych. Rozpoczynamy wstępne zapisy na tą pielgrzymkę. Szczegóły znajdują się na naszej stornie internetowej. 

 

Za tydzień – w niedzielę 05 czerwca – będziemy obchodzić po raz IX Święto Dziękczynienia. Tradycyjnie w tym dniu zbieramy ofiary do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie Wilanowie.

 

Kancelaria parafialna: W związku z Uroczystością Św. Józefa Marello oraz zakończeniem Oktawy Bożego Ciała w najbliższy poniedziałek i czwartek kancelaria parafialna będzie czynna od godz. 16.00 – 16.30.

Zapowiedzi przedślubne: Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Rafał Kamil Flak s. Wojciecha, kawaler, wyznania rzym. - kat. z parafii tutejszej i Marlena Maria Malina c. Mariana, panna, wyznania rzym. - kat z parafii tutejszej - zapowiedź I; Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach kanonicznych między wyżej wymienionymi zobowiązany jest w sumieniu poinformować w kancelarii parafialnej.

Za wszelkie ofiary składane w naszym kościele serdecznie wszystkim ofiarodawcom dziękujemy – Bóg Zapłać.

 Pielgrzymkana Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem na Jasnej Górze w Częstochowie w dniu 28 lipca 2016 

 

 

Wierni świeccy, którzy wezmą udział w uroczystościach, gromadzą się w czterech sektorach na Błoniach Jasnogórskich, w parkach przy błoniach, w III Alei NMP i na Placu Biegańskiego. Miejsca te będą nagłośnione i wyposażone w telebimy. Zasadniczo nie przewidujemy kart wejściowych do tych miejsc z wyjątkiem jednego sektora na Błoniach Jasnogórskich. W tym sektorze znajdzie się po jednym miejscu dla reprezentanta każdej parafii (osoba świecka lub ksiądz) z Diecezji Sosnowieckiej.

 

Przy czym należy pamiętać, że wszystkie cztery sektory znajdujące się na błoniach leżą w strefie „0”. Wejście do tych sektorów dokonywać się będzie przez bramkę bezpieczeństwa (od godz. 3.00 do godz. 8.00 dnia 28 lipca br.)

 

Dojazd na uroczystość. Służby miejskie Częstochowy przewidują miejsca parkingowe dla autobusów w różnych miejscach Częstochowy czy też poza jej granicami. Należy się jednak liczyć z trudnościami z wjazdem do miasta i koniecznością przejścia ostatniego odcinka piechotą. Zachęcamy do rozważenia przybycia do Częstochowy pociągiem. Droga dojścia na uroczystości ze stacji Częstochowa Osobowa czy tez Częstochowa Stradom jest stosunkowo łatwa i wynosi około 2 km.

 

 

Każdy uczestnik pielgrzymki z Diecezji Sosnowieckiej otrzyma diecezjalną chustę, która będzie „biletem” uprawniającym do przejazdu specjalnym pociągiem do Częstochowy i z powrotem.

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia