Czystość. To cnota, w której człowiek współzawodniczy z Aniołami, one są czyste z natury, my tylko z pomocą łaski; one, nie mając ciała są czyste z konieczności, my z woli; my musimy walczyć, mieć się na baczności, wiele się modlić i umartwiać się, aby otrzymać i zachować tę najbardziej subtelną cnotę.  (S 356)

Msze i nabożeństwa
Msze św. w parafii odprawiane są :

w niedzielę o godzinach
7.00
9.00
- młodzież
11.00 - dzieci
12.30 - suma 
18.00 (w okresie zimowym o 17.00 - od 1.11. do 1.03.)

w dni powszednie o godzinach : 
7.00 
17.00
(nie ma w okresie wakacyjnym - od 24.06 do 31.08.) 
18.00 (nie ma w okresiem zimowym - od 1.11. do 1.03. nie ma) 
NABOŻEŃSTWA  STAŁE
Wtorek 
po 7.00 nowenna do św. Józefa
Środa
po mszy wieczornej
- nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Piątek 
przed mszą wieczorną
- Koronka do Miłosierdzia Bożego
Sobota 
po 7.00 nowenna do św. Józefa Marello
 
codziennie
przed mszą św. wieczorną
- Rózaniec
 
 NABOŻEŃSTWA  ZMIENNE
Związane z okresem liturgicznym
Galeria naszej parafii
Galeria
Licznik odwiedzin: 117576
Ogłoszenia parafialne
News

Ogłoszenia duszpasterskie parafii

Data dodania: 2015-05-24
NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 24.05.2015r.

 

Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – którą kończymy okres wielkanocny a rozpoczynamy okres zwykły w roku liturgicznym.

 

W dniu dzisiejszym o godz. 12.00 – spotkanie dla Wolontariuszy na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 roku. Ponownie zwracamy się z prośbą i zachęcamy wszystkich parafian o przyjmowanie pod swój dach młodzieży, która przyjedzie do naszej parafii na tydzień poprzedzający ŚDM.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła

Wtorek – Wspomnienie Św. Filipa Nereusza – kapłana. Jest to również Dzień Matki – w sposób szczególny pragniemy w tym dniu modlić się w intencji naszych Mam.

Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

Piątek – Wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej

Sobota – Uroczystość Św. Józefa Marello – naszego Założyciela. Od środy rozpoczniemy triduum przygotowujące nas na dobre przeżycie tej uroczystości.

W najbliższą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszejw tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

Rozpoczynamy ostatni tydzień maja – na tradycyjne nabożeństwo majowe zapraszamy codziennie na godz. 17.30.

 

W czwartekAdoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00

 

Powoli zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała – w tym roku przypada ona 4 czerwca. Już dzisiaj zwracam się prośbą o przygotowanie ołtarzy Eucharystycznych w tradycyjnych miejscach oraz o zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie procesji. Procesja została już zgłoszona do odpowiednich urzędów i służb.

 

Marsz dla Życia i Rodziny: Już niebawem – 7 czerwca – ulicami naszego miasta, wyruszy po raz piąty Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się o godz. 15.00 – tej u podnóża kościoła Świętej Trójcy a zakończy się Józefiadą (rodzinnym festynem) przy naszym kościele parafialnym. W związku z dniami Życia i Rodziny 6 czerwca o godz. 18.00 – tej w kinie „Nowość” wyemitowany zostanie film: „October Baby” – wstęp bezpłatny. Patronat nad dniami objął JE Ks. Biskup Grzegorz Kaszak i Starosta będziński Arkadiusz Watoła. Szczegółowe informacje znajdują się na tablicy ogłoszeń i folderach.

 

Zakończył się Biały Tydzień dzieci pierwszokomunijnych. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania rodzicom dzieci za złożone dary ołtarza podczas I Komunii Świętej jak również z okazji rocznicy. Dziękuję dzieciom za ofiary w ramach akcji „Dzieci Komunijne Dzieciom Misji”. Wszystkim ofiarodawcom za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie śp. Edward Słonina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Pozostałe ogłoszenia

tel. 32 267 46 68; NIP: 625-15-82-646; konto: 78 1050 1227 1000 0022 7372 2518
Rzym.-Kat. Parafia Św. Jana Chrzciciela w Będzinie
wykonanie: e-parafia