OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XXVI Niedziela Zwykła - 27.09.2020r.

W dniu dzisiejszym na Mszy Świętej o godz. 1230 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej. Ze względu na aktualną sytuację pandemiczną bardzo prosimy, aby Mszę Świętą o godz. 1230 pozostawić wyłącznie dzieciom pierwszokomunijnym i ich rodzinom.

 

W dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Migrantów i Uchodźców. Przed kościołami naszej diecezji zbieramy ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym uchodźcom na wyspie Lesbos.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

     Poniedziałek - Wspomnienie Św. Wacława Męczennika

     Wtorek - Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

     Środa - Wspomnienie Św. Hieronima Dra Kościoła

    Czwartek - Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezusa Dziewicy i Dra Kościoła. Jest to  również I czwartek miesiąca – Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 1600 poprowadzi Straż Honorowa NSPJ.

   Piątek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Jest to również I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1500 - 1700. Zachęcamy wszystkich do pierwszo piątkowej spowiedzi sakramentalnej. Biorąc pod uwagę trwający stan epidemii - kapłani udadzą się do chorych w sobotę od godz. 900 - na wyraźną prośbę i po wcześniejszym zgłoszeniu przez rodzinę.

   

Z racji I soboty miesiąca zapraszamy na ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie, które rozpoczniemy o godz. 1700 i zakończymy Mszą Świętą oraz procesją fatimską.

 

Od najbliższego czwartku zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 1730.  

 

Od października, w zwykłe dni tygodnia, sprawowana będzie tylko jedna Msza Święta wieczorna o godz. 1800. Wyjątkiem są tylko te dni, kiedy zostały wcześniej przyjęte intencje Mszy Świętej o godz. 1700.

 

Bierzmowanie:

  • W najbliższą sobotę o godz. 1000 pierwsze spotkanie dla najmłodszej grupy młodzieży rozpoczynającej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
  • Natomiast w niedzielę 11 października, po Mszy Świętej o godz. 1800 zapraszamy na spotkanie osoby dorosłe, które pragną przygotować się do Sakramentu Bierzmowania. Zaproszenie kierowane jest do osób, które ukończyły 25 rok życia.

 

I Komunia Świąta 2020/2021. W najbliższą niedzielę - 4 października – po Mszy Świętej o godz. 1800 spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

 

W pierwszą niedzielę października będziemy zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na dzieła Caritas naszej diecezji.

 

Za wszystkie ofiar dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Kazimierz Drozdowski, śp. Tadeusz Majda oraz śp. Ewa Kurpan. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

 

 

Ogłoszenia inne:

Hospicjum Sosnowieckie zaprasza 1 października do sali MUZA na charytatywny koncert z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Podczas koncertu wystąpią Tomasz Żółtko & Paweł Seweryn oraz Magda Anioł z zespołem. Podczas przerwy odbędzie licytacja, która będzie okazją do wsparcia hospicyjnych działań na rzecz najbardziej potrzebujących pomocy. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odebrania w siedzibie hospicjum, bezpośrednio przed koncertem (szczegóły pod numerem telefonu 667-555-670). Wstęp tylko z maseczkami! Organizatorzy: Urząd Gminy Sosnowiec i Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Ap. Współfinansowanie ze środków Urzędu Gminy Sosnowiec.