Dni Kromki Chleba

Caritas Polska, po raz kolejny organizuje akcję "Dni Kromki Chleba". W niedzielę 24 września, na Mszach świętych będzie przygotowany symboliczny stół chleba, który po poświęceniu na zakończenie liturgii, będzie można zabrać do domu, by podzielić się nim z wszystkimi. Tym gestem pragniemy wyrazić naszą jedność z najbardziej potrzebującymi, w myśl słów Św. Jana Pawła II, który nauczał nas: "Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki". W kolejną niedzielę, tj. 1 października, zbierane będą ofiary do puszek dla najuboższych podopiecznych Caritas naszej diecezji.

więcej

Szlachetna Paczka Wolontariat

SZLACHETNA PACZKA to program, w którym docieramy do osób i rodzin żyjących w trudnej –niezawinionej ‒ sytuacji. Trudna sytuacja to nie tylko „ubóstwo” materialne, lecz także wykluczenie społeczne, brak dostępu do specjalistycznej pomocy, brak odpowiedniej edukacji.

Angażując się w wolontariat w Paczce pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! W SZLACHETNEJ PACZCE spotkasz  osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie. Wspólnie zaangażujecie się, przeżyjecie wzruszające spotkania z potrzebującymi i sprawicie, że ich świat będzie piękniejszy.

Zdobądź cenione na rynku pracy umiejętności i miej wpływ na naszą lokalną społeczność. Wejdź na www.superw.pl i dołącz do drużyny!

więcej

 

Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej:

W dniu 16.09.2016, w ramach pielgrzymki diecezjalnej, organizujemy już po raz czwarty Pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej.

 • Koszt wynosi 30 zł.
 • Program pielgrzymki jest następujący:
  • wyjazd o godz. 6.15 - spod kościoła Św. Jana Chrzciciela
  • 9.00 Msza Święta na Placu Rajskim pod przewodnictwem JE Ks. Bp. Grzegorza Kaszaka, około
  • 10.30 (po Mszy św.) wyjście z Placu Rajskiego na dróżki Pana Jezusa oraz sprzed ołtarza polowego na dróżki Matki Bożej.
  • ok. 16.00 zakończenie. Na pielgrzymkę zapisujemy się w Zakrystii.
  • powórt na godz. 18.00

więcej

Porzadek Mszy Świętych

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA:

7:00    9:00    11:00    12.30   18:00

DNI POWSZEDNIE:

7:00   17.00   18:00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

w każdy czwartek od 16:00 – 17:00

W tym tygodniu z racji I czwartku miesiąca Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzi Honorwa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa - Zapraszamy.

więcej

Adoracja

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W najbliższy czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00 - tej. Adorację prowadzi Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa - Zapraszamy.

 

 

więcej

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej 2017

PEREGRYNACJA FIGURY MATKI BOŻEJ FATIMSKIEJ

W PARAFII ŚW. JANA CHRZCICIELA W BĘDZINIE

W SETNĄ ROCZNICĘ OBJAWIEŃ

1917 – 2017

Peregrynacja Figury Matki Bożej Fatimskiej w naszej diecezji i parafii jest formą modlitwy – przede wszystkim we wspólnocie rodzinnej, sąsiedzkiej - w setną rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie, która przypada na dzień 13 maja 2017 roku.

Podczas wizyty duszpasterskiej każda rodzina otrzymała okolicznościowy list Ks. Bpa Grzegorza Kaszaka o tym wydarzeniu.

W dniu Uroczystości Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny - 25 Marca 2017 – w Katedrze Sosnowieckiej, podczas uroczystej Mszy Świętej, Ksiądz Biskup poświęci dla każdej parafii Figurę Matki Bożej Fatimskiej – i tym samym rozpocznie się Jej peregrynacja we wszystkich rodzinach naszej diecezji.

więcej

Czwartek - Adoracja Najświętszego Sakramentu

Adoracja Najświętszego Sakramentu

w każdy czwartek od 16.00 – 17.00.

 

Adoracje prowadzą poszczególne grupy parafialne.

I Czwartek miesiąca - Honorowa Straż Najświętszego Serca Pana Jezusa.

II Czwartek miesiąca– Akcja Katolicka w intencji powołań do służby Bożej.

III Czwartek miesiąca – Duchowe przygotowanie do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku - godz. 18.45.

IV Czwartek miesiąca – Ruch Józeficko – Marelliański w intencji naszej parafii.