Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną

 19.05.2019

Komunikat Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski w związku ze zbliżającymi się wyborami do Parlamentu Europejskiego znajduje się na tablicy ogłoszeń i internetowej stronie naszej parafii.

W dniu dzisiejszym:

  • po Mszy Świętej o godz. 900  - spotkanie i zmiana tajemnic Róży Różańcowej
  • o godz. 1000 - spotkanie dla najmłodszej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30

W Liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

Piątek – Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

Za tydzień w niedzielę

  • o godz. 1000  - spotkanie dla średniej grupy młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.

Caritas Diecezji Sosnowieckiej serdecznie zaprasza na koncert Gramy dla Mamy,
27 maja o godzinie 1800 w Sosnowcu, w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych. Dochód z koncertu przeznaczony jest na utrzymanie Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka. Przed widzami wystąpi znany i lubiany zespół Gang Marcela. Wydarzeniu towarzyszyć będzie aukcja przedmiotów podarowanych przez znane osobistości życia publicznego. Cegiełki - wejściówki, w cenie 40 złotych, są do nabycia w biurze Caritas w Sosnowcu, przy ul. Korczaka 5. Rezerwacji cegiełek można dokonać pod nr tel.: 32 363 03 70

Pielgrzymka Mężczyzn i Młodzieńców do Matki Bożej Piekarskiej – odbędzie się w ostatnią niedzielę maja (26.05.2019r.) Diecezjalna grupa wyrusza z kościoła w Żychcicach o godz. 715.

Zespół Szkół Muzycznych w Sosnowcu organizuje nabór do Szkoły Muzycznej II stopnia do klasy śpiewu w dniu 27 maja 2019 r. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej szkoły. Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza na wstępne przesłuchania.

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyła nasza parafianka: śp. Henryka Glik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

 

SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPSIKOPATU POLSKI PRZED WYBORAMI DO PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Drodzy Siostry i Bracia,

W niedzielę 26 maja br. we wszystkich państwach tworzących Unię Europejską odbędą się wybory do jej Parlamentu. Od wyników tych wyborów będzie zależał nie tylko kształt polityczny, ale także duchowy Unii Europejskiej.

Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to – jak często głosił to Papież – możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach.

Jeszcze na kilka lat przed wstąpieniem Polski do Unii, dnia 3 czerwca 1997 roku Jan Paweł II w obecności pięciu prezydentów państw Europy Środkowej i Wschodniej mówił w Gnieźnie: „Bez Chrystusa nie można budować trwałej jedności. Nie można tego robić, odcinając się od tych korzeni, z których wyrosły narody i kultury Europy i od wielkiego bogactwa minionych wieków. Jakże można liczyć na zbudowanie «wspólnego domu» dla całej Europy, jeśli zabraknie cegieł ludzkich sumień wypalonych w ogniu Ewangelii, połączonych spoiwem solidarnej miłości społecznej, będącej owocem miłości Boga?”

Mając na uwadze to papieskie nauczanie, lepiej możemy zdać sobie sprawę z tego, jak wielka odpowiedzialność na nas spoczywa w obecnym momencie naszej najnowszej historii. Dlatego bardzo zachęcamy Was, Drodzy Siostry i Bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem.

Modląc się do Boga – za wstawiennictwem świętych Patronów Europy i Polski – o dobrą przyszłość Europy, a także o dobrą przyszłość naszej Ojczyzny, z serca Wam błogosławimy w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Jasna Góra, 2 maja 2019 roku.

więcej