OGŁOSZENIA PARAFIALNE

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU - NIEDZIELA LAETARE - 19.03.2023r.

 

Rozpoczynamy dzisiaj Rekolekcje Wielkopostne. Plan rekolekcji znajduje się na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. W dniu dzisiejszym:

  • Nauki ogólne na każdej Mszy Świętej.
  • O godz. 1600 - Nauka stanowa dla młodzieży. Zapraszamy młodzież od klas 7 i 8 szkoły podstawowej oraz starszą. Temat spotkania brzmi: Jak sobie radzić z rodzicami? Młodzież, która przygotowuje się do Bierzmowania i uczestniczy w nauce stanowej nie ma obowiązku uczestniczenia w Gorzkich Żalach.
  • O godz. 1715 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
  • Nauka stanowa dla mężczyzn o godz. 1900. Temat spotkania brzmi: Lew i Baranek.
  • Ostatnią modlitwę nowenny do Św. Józefa - przed jutrzejszą Uroczystością – odmówimy dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 1230

 

W dniu dzisiejszym nie będzie Adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy bocznej.

 

W dniu jutrzejszym przypada Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Msze rekolekcyjne z naukami ogólnymi o godz. 900 i 1800. Temat nauk brzmi: Śluby Jasnogórskie – Być albo nie być naszego Narodu i Europy. O godz. 1000 i 1900 zapraszamy na spotkanie zatytułowane: Nauka w obrazach. Temat spotkania brzmi: Jak Maryja pomaga nam ratować, odnawiać i pielęgnować nasze życie rodzinne i osobiste.

 

We wtorek Msze rekolekcyjne z naukami ogólnymi o godz. 900 i 1800. Temat nauk brzmi: Wojna wołaniem o naszą świętość. O godz. 1900 zapraszamy na Naukę Stanową dla kobiet o wdzięcznym temacie: Piękna i mądra. Jest to także dzień rekolekcyjnej spowiedzi. Rano spowiedź od godz. 815 oraz wieczorem od godz. 1700.

 

W środę zakończenie rekolekcji. Msze rekolekcyjne z naukami ogólnymi o godz. 900 i 1800. Temat nauk brzmi: Religia jest najważniejsza!

 

Rozpoczniemy dzisiaj Tydzień Modlitw o Świętość Życia, który zakończy się w najbliższą sobotę Uroczystością Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Uroczystość jest obchodzona w Kościele jako Dzień Świętości Życia. W sobotę także możemy rozpocząć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

 

Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 1630 i dla dorosłych o godz. 1715.

 

Przy wyjściu z kościoła są do nabycia baranki do wielkanocnego koszyczka – w cenie 5 zł, paschaliki na liturgię Wielkiej Soboty – w cenie 8 zł oraz świece procesyjne w cenie – 2 zł.

 

W czasie trwania rekolecji wielkopostnych - 19 do 22 marca 2023r. - kancelaria parafialna jest nieczynna. 

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone jak również wpływające na parafialne konto - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.