Ogłoszenia Parafialne na XXIX Niedzielę Zwykłą

22.10.2017

 

 

 

Rozpoczynamy dzisiaj Tydzień Misyjny, w którym w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich misjonarzy - zbierane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

W najbliższym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Jest to dzień imienin Ks. Tadeusza Skolimowskiego – zapraszamy na Mszę Świętą imieninową o godz. 18.00

 

I Komunia Święta: Z tydzień, w niedzielę o godz. 19.00 - tej odbędzie się spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Na spotkanie przynosimy wypełnione deklaracje a także metrykę chrztu – jeżeli dziecko zostało ochrzczone poza naszą parafią. Obecność rodziców jest obowiązkowa.

 

W zakrystii i kancelarii parafialnej przyjmujemy wypominki. Forma modlitwy za zmarłych w wypominkach rocznych uległa zmianie – o czym już informowaliśmy - wypominki jednorazowe i oktawlane pozostają bez zmian. 

 

Tydzień temu, z racji tak zwanej Niedzieli Domicantes, liczyliśmy wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy Świętej. W naszej parafii systematycznie na niedzielną Eucharystię uczęszcza 604 osoby – tj. około 13%

 

W zakrystii można jeszcze nabyć książkę – album: „Bogu i ludziom. Historie budowy kościołów w diecezji sosnowieckiej”. Jest w niej opisana również historia powstawania naszej parafii. Cena albumu - 30 zł.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg Zapłać. W dniu wczorajszym, na placu kościelnym, podjęliśmy pracę związaną z wycinką drzew. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć panom: Dariuszowi Strzelcowi i Łukaszowi Anyżowi za użyczenie profesjonalnego sprzętu i ciężką pracę. Serdecznie dziękujemy za ogromną pomoc – Bóg Zapłać.

Wyrazy podziękowania składamy państwu Szota i Czyż za ofiarowany naszej parafii piękny ornat Matki Bożej Fatimskiej, który poświęcimy w I sobotę listopada, podczas wieczornego nabożeństwa.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Roman Popielecki oraz śp. Edmund Górnicz, którego pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

więcej