Ogłoszenia Parafialne – XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.202

 

Na Nabożeństwo Różańcowe zapraszamy codziennie o godz. 1715.

W dniu dzisiejszym Mszą Świętą o godz. 800 w Bazylice Katedralnej w Sosnowcu rozpoczyna się diecezjalny etap ogłoszonego przez Papieża Franciszka synodu o synodalności Kościoła. W najbliższym czasie zostaną podane miejsca oraz formy zgłaszania swoich wypowiedzi oraz uwag związanych z tematami proponowanymi przez Synod. Zaproszenie do wyrażenia swojej opinii skierowane jest do wszystkich.

 

Dzisiaj o godz. 1500 pierwsze, po przerwie spowodowanej pandemią, spotkanie Parafialnego Kręgu Biblijnego. Spotkanie ma miejsce się na plebanii.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Poniedziałek - Święto Św. Łukasza Ewangelisty

Środa - Wspomnienie Św. Jana Kantego

Piątek  - Wspomnienie Św. Jana Pawła II Papieża

 

Scholka dla dzieci spotyka się w każdą niedzielę o godz. 1000 w świetlicy parafialnej.

 

W zakrystii i kancelarii przyjmujemy wypominki za zmarłych na nowy rok liturgiczny.

  • Roczne – modlimy się za zmarłych przed Mszą Świętą o godz. 700; 900 i 1100 
  • Oktawalne – modlimy się za zmarłych podczas Mszy Św. o godz. 1800 od 2- 9 listopada   
  • Jednorazowe – modlimy się za zmarłych w dniu 1 listopada podczas nabożeństwa na cmentarzu lub w kościele parafialnym -w zależności od aktualnej sytuacji pandemicznej.   

 

Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny. Zbierana tego dnia taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.

 

Od jutra rozpoczną się prace związane z instalowaniem nowego oświetlenia w kościele. W tym tygodniu zostaną także ustawione w prezbiterium nowe sedilla.

 

W ubiegłą niedzielę, w ramach Dnia Papieskiego zebraliśmy kwotę 1673 zł., którą przekazaliśmy na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Za wszystkie ofiary składane w naszym kościele – za ofiary złożone na nowe oświetlenie oraz sedilla - wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać.

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Zofia Krzywonos . Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie……..

więcej