OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 11.04.2021

 

 

           Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Miłosierdzia Bożego. Pan Jezu powiedział Świętej Siostrze Faustynie: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699). Można uzyskać dzisiaj odpust zupełny – na zwykłych warunkach – za odmówienie przed Najświętszym Sakramentem modlitwy Ojcze Nasz, Wierzę w Boga, dodając wezwanie do Pana Jezusa miłosiernego np. „Jezu miłosierny ufam Tobie”. Odpust zupełny mogą uzyskać osoby, które nie mogą opuścić swojego mieszkania, spełniając te same warunki przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. 

        Niedzielą Miłosierdzia rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do miłosierdzia”. Zbierane dzisiaj ofiary przeznaczone są na Caritas naszej diecezji. O godzinie 1500 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

 

      W niedzielę 18 kwietnia 2021 r. rozpoczniemy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Ogólnopolskie uroczystości związane z V Narodowym Czytaniem Pisma Świętego odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz na Jasnej Górze.

 

        Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone - za ofiary składane na nowe świeczniki wotywne, które już zostały wykonane - wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

     W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyli nasi parafianie: śp. Janina Kaczmarek, śp. Jadwiga Stalmach oraz śp. Teresa Zielińska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

więcej