Ogłoszenia Parafialne na XVI Niedzielę Zwykłą – 18.07.2021

 

W dniu dzisiejszym przypada liturgiczne wspomnienie Św. Krzysztofa – patrona kierowców. Na zakończenie Mszy świętej odmówimy w kościele modlitwę błogosławieństwa a następnie kapłan podejdzie do pojazdów i pokropi je wodą święconą. Prosimy, aby osoby oczekujące błogosławieństwa zatrzymały się przy swoich samochodach – tak na parkingu kościelnym jak również na parkingu szkolnym. W koszyczku przy gazetach znajduje się modlitwa kierowcy przed podróżą - można ją przykleić w samochodzie.    

 

W Liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Poniedziałek – Wspomnienie świętych Joachima i Anny

Środa – Wspomnienie Św. Szarbela Makhulfa

Czwartek – Wspomnienie Św. Marty

Sobota – Wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli

 

Za tydzień, z racji I niedzieli miesiąca, na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu, która stanowi w tym dniu integralną część sprawowanej liturgii.   

 

W związku z nawałnicami jakie w minionym czasie przeszły przez Polskę i inne kraje Europy, w dniu dzisiejszym zbieramy ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych.

 

W najbliższy czwartek - 29 lipca - od rana do godziny 1400 włącznie, na parking kościelny można przywozić zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny (sprzęt RTV i AGD). Przychody z akcji pozwolą na wsparcie polskich misjonarzy w Zambii, Kamerunie, Kenii oraz naszych rodaków, którzy pozostali na Ukrainie, Białorusi i Kazachstanie. Obok gazet znajdują się ulotki informacyjne o tej zbiórce. Prosimy także, aby po godzinie 1400 nie przywozić już urządzeń na złom.

 

Zachęcamy do udziału w Pielgrzymce Zagłębiowskiej. Zapisy trwają do 18 sierpnia włącznie. Na Pielgrzymkę młodzieżową, która wyruszy w niedzielę 8 sierpnia, zapisujemy się w kancelarii Parafii Świętej Trójcy w Będzinie do 7 sierpnia włącznie.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, za ofiary składane na parafialne konto oraz za wszelkie wyrazy życzliwości - wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać.

więcej