OGŁOSZENIA PARAFIALNE

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO  

19.05.2024r.

 

Dzisiejszą Uroczystością kończymy okres Wielkanocy. W związku z trzecim Przykazaniem Kościelnym, które mówi, że przynajmniej raz w roku - w okresie wielkanocnym - należy przyjąć Komunię Świętą, przypominamy, że ten okres mija za tydzień - w Niedzielę Trójcy Świętej. Zaniedbanie tego Przykazania Kościelnego pociąga za sobą grzech śmiertelny. 

 

W dniu dzisiejszym, na Mszy Świętej o godz. 1100, przeżywamy Rocznicę I Komunii Świętej.

 

Nabożeństwo Majowe – dzisiaj o godz. 1730 - w zwykłe dni tygodnia po Mszy Świętej wieczornej.

 

W liturgii tygodnia będziemy przeżywać:

Poniedziałek - Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. 

Czwartek - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Pamiętajmy w tym dniu o modlitwie za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.

Piątek – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych 

 

W sobotę, 25 maja 2024 r. przypada 33. rocznica święceń kapłańskich Ks. Bpa Artura Ważnego – pamiętajmy w tym dniu o modlitwie w intencji nowego Ordynariusza naszej diecezji.

 

Zbliżamy się do Uroczystości Bożego Ciała, która w tym roku wypada w dniu 30 maja. Zwracamy się z serdeczną prośbą o przygotowanie w tradycyjnych miejscach ołtarzy eucharystycznych. Procesję Eucharystyczną rozpoczniemy po Mszy Świętej o godz. 900. Pamiętajmy także o przystrojeniu swoich domostw w symbole i obrazy eucharystyczne.

 

Zakończyliśmy wczoraj Biały Tydzień. Jeszcze raz serdeczne podziękowania składam Siostrom Honoratkom, Pani Kościelnej, Organistom oraz Rodzicom - za przygotowanie Uroczystości I Komunii Świętej w naszej parafii. Rodzicom jeszcze raz dziękuję za złożony dar ołtarza. Msze Święte w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do Sakramentu I Komunii Świętej zostaną odprawione: 9 czerwca 2024r. o godz. 1100 oraz 11 września 2024r. o godz. 1800.  

 

Za ofiary dzisiaj złożone, za ofiary składane na parafialne konto, wszystkim serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać!

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin: śp. Henryk Studniarz. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

więcej