OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKANOCNA

15.05.2022r.

 

 

Nabożeństwo Majowe dzisiaj o godz. 1730, w zwykłe dni maja po Mszy Świętej wieczornej.

 

W dniu jutrzejszym w liturgii będziemy przeżywać Święto Św. Andrzeja Boboli, Męczennika – Patrona Polski. Na zakończenie nabożeństwa majowego modlitwa za Ojczyznę wraz z litanią do Św. Andrzeja Boboli.

 

Caritas Diecezji Sosnowieckiej organizuje koncert Gramy dla Mamy, który odbędzie się 23 maja 2022 o godz. 1800 w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu przy ulicy Wawel 2. Gwiazdą koncertu będzie Anna Wyszkoni. Dochód przeznaczony jest na Diecezjalny Dom Matki i Dziecka w Sosnowcu. Bilety - cegiełki kosztują 60 zł. Dzisiaj w zakrystii przyjmujemy zgłoszenia na ten koncert.   

 

Trwająca na Ukrainie wojna, pociągająca za sobą ponad 2 milionową migracją kobiet i dzieci do Polski i innych krajów europejskich sprawia, że tegoroczna Ogólnopolska Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze odbędzie się pod hasłem:  PIELGRZYMKA KOBIET MIŁUJĄCYCH POKÓJ. Pielgrzymka będzie w dniu 22 maja br. i jest kolejnym apelem do gorliwej modlitwy o pokój.

 

Po trzech latach przerwy rusza XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy, które odbędzie się 4 czerwca. Wyjazd z parafii św. Maksymiliana w Dąbrowie Górniczej o północy z 3/4 czerwca. Powrót w niedzielę 5 czerwca. Osoby zainteresowane wyjazdem zapraszamy do zakrystii.

 

Zakończyliśmy Biały Tydzień w naszej parafii. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie I Komunii Świętej: Siostrze Angelice za przygotowanie katechetyczne dzieci, przeprowadzone próby – także dla dzieci rocznicowych - oraz za towarzyszenie dzieciom podczas liturgii całego roku. Pani Kościelnej za piękne przygotowanie dekoracji oraz organizację sprzątania kościoła.

Serdeczne podziękowania składam rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za bardzo aktywne włączenie się w sprzątanie i dekorowanie kościoła jak również za złożony dar ołtarza podczas liturgii.

W najbliższą sobotę dzieci pierwszokomunijne wraz z ministrantami udadzą się na autokarową pielgrzymkę dziękczynną do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie.

 

W sobotę 21 maja, o godz. 930 spotkanie dla młodzieży, która w tym roku przyjmie Sakrament Bierzmowania.

 

Za złożone dzisiaj ofiary, za ofiary składane na parafialne konto, wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg Zapłać!

 

W minionym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyła nasza parafianka: śp. Barbara Górnicka - Gajewska. Wieczny odpoczynek….    

więcej