Ogłoszenia Parafialne na XX Niedzielę Zwykłą

20.08.2017

 

Jak już informowaliśmy wcześniej: decyzją władz zakonnych Ks. Krzysztof Peklicz zostaje przeniesiony do Domu Zakonnego w Warszawie, gdzie obejmie funkcję Księdza Prefekta w Szkole Podstawowej naszego Zgromadzenia. Pragniemy podziękować Ks. Krzysztofowi za jego pełną zaangażowania posługę duszpasterską w naszej parafii i wspólnocie zakonnej. Na nowym miejscu pracy życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa i wielu łask Bożych.

 

Jeszcze tylko dzisiaj można się zapisać na Pielgrzymkę Zagłębiowską, która wyruszy na Jasną Górę w dniu 23 sierpnia. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 7.00, w kościele na Syberce. Koszt pielgrzymki 50 zł. Spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy wyruszają na pielgrzymkę, odbędzie się dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18:00, w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Będzinie – Ksawerze.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

WTOREK – Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej

CZWARTEK – Święto Św. Bartłomieja Apostoła

SOBOTA – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w tym dniu odprawiane są tak jak dni zwykłe - o godz. 7.00 i 18.00.

 

Adoracja Najświętszego Sakramentu w najbliższy czwartek o godz. 17.00 – tej.

 

W tym tygodniu Kancelaria będzie czynna od godz. 18.45 – 19.15

 

Rozpoczęliśmy prace remontowe w naszym kościele: trwają już prace w kaplicy bocznej; być może w tym tygodniu uda się rozpocząć prace instalacyjne związane z ogrzewaniem kościoła - czekamy jeszcze na ostatnie zezwolenia dotyczące podłączenia gazu. Szczegółowe informacje o pracach remontowych w naszym kościele parafialnym przedstawimy podczas ogłoszeń w najbliższą niedzielę.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj złożone, wszystkim ofiarodawcom, składamy serdeczne Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu swoją doczesną pielgrzymkę ukończyła nasza parafianka śp. Jadwiga Spich. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….