OGŁOSZENIA PARAFIALNE na II NIEDZIELĘ ADWENTU

04.12.2022r.

 

W dniu dzisiejszym:

  • Na zakończenie Mszy Świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. 
  • Po raz XXIII wspieramy modlitwą i darami materialnymi Kościół na Wschodzie. Przed kościołami w Polsce zbieramy ofiary do puszek.
  • O godz. 1900 - spotkanie i katecheza dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

 

Codziennie o godz. 1800 zapraszamy na Msze Święte Roratnie.  

 

W liturgii tygodnia będziemy obchodzić:

Środa – Wspomnienie Św. Ambrożego Bpa i Dra Kościoła 

Czwartek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 1200 zapraszamy na Godzinę Łaski. Matka Boża, podczas objawień w Montichiari we Włoszech, powiedziała, że w tej godzinie ześle wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia a dusze zatwardziałe znów staną się wierne i miłujące Boga. Na Mszy Świętej o godz. 1800 poświęcimy książeczki i medaliki dla dzieci pierwszokomunijnych. Na Mszę Świętą wieczorną przychodzimy bez lampionów ponieważ nie jest to Msza Roratnia.  

 

W najbliższy piątek - 9 grudnia - Mszą Świętą o godz. 1800 rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Krzysztof Peklicz OSJ. Rekolekcje potrwają do niedzieli. W sobotę Msze Święte rekolekcyjne o godz. 700 i 1800. W sobotę także jest dzień rekolekcyjnej spowiedzi sakramentalnej – rano od godz. 630 oraz wieczorem od godz. 1700

 

W najbliższą sobotę będziemy przeżywać Sztafetę Powołaniową – dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie. O godz. 1700 zapraszamy na Różaniec a o godz. 1800 na Mszę Świętą w intencji powołań.

 

Za tydzień w niedzielę po Mszy świętej o godz. 900 zmiana tajemnic Róży Różańcowej.   

 

Do nabycia są poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas – w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Mała świeca – 7 zł., duża świeca – 18 zł.

Akcja Katolicka zaprasza do przedświątecznej akcji miłosierdzia pod hasłem: 1 KILOGRAM. Produkty żywnościowe, chemii gospodarczej oraz higieniczne dla ubogich można składać do wystawionego w kościele kosza.

 

W miesiącu grudniu kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek po Mszy świętej wieczornej od - ok. godz. 1900 – 1930. Kancelaria nie będzie czynna w sobotę.

 

Za złożone dzisiaj ofiary oraz za ofiary składane na parafialne konto, wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy - Bóg Zapłać.

 

W tym tygodniu doczesną pielgrzymkę ukończył nasz parafianin: śp. Jacek Szczęśniak. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie….   

 

 

więcej