Ogłoszenia Parafialne na XXIV Niedzielę Zwykłą

17.09.2017

 

 

 

W dniu dzisiejszym (17.09.2017):

- O godz. 10.00 – tej spotkanie dla osób, które ukończyły 25 rok życia i pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.

- O godz. 12.00 - tej spotkanie rodziców i młodzież, która pragnie zapisać się i rozpocząć pierwszy rok przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

- O godz. 19.00 – spotkanie dla rodziców dzieci, które w tym roku szkolnym pragną przystąpić do Sakramentu I Komunii Świętej.

 

Za tydzień, w niedzielę 24 września o godz. 12.00 – tej, zapraszamy na spotkanie rodziców i młodzież, która rozpoczyna drugi rok przygotowania i w tym roku szkolnym przyjmie Sakrament Bierzmowania.

 

W tym tygodniu w liturgii będziemy obchodzić:

Poniedziałek – Święto Św. Stanisława Kostki – Zakonnika i Patrona Polski

Środa – Wspomnienie Św. Andrzeja Kim Taegon i Towarzyszy Męczenników

Czwartek – Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Sobota – Wspomnienie Św. Ojca Pio

 

Rodziny, które pragną przyjąć Figurę Matki Bożej Fatimskiej do swojego domu, mogą się jeszcze dopisywać do listy dodatkowej wyłożonej przy wyjściu z kościoła. Na listę wpisujemy się za kolejnością i zapamiętujemy datę odbioru Figury. Są jeszcze do nabycia pamiątkowe figurki Matki Bożej Fatimskiej.

 

Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.30. Kandydatów na ministrantów zapraszamy w niedzielę o godz. 10.30. Zaproszenie kierujemy do chłopców po I Komunii Świętej, którzy pragną zostać ministrantami.

 

Spotkanie Scholki dziecięcej odbędzie się w dniu ustalonym z rodzicami.

 

W zakrystii można rezerwować intencje na nowy rok - 2018. Od nowego roku będzie wieczorem tylko jedna Msza Święta o godz. 18.00. W zależności od przyjętych intencji Msza o godz. 18.00 – tej może być Mszą Koncelebrowaną, co oznacza, że tyle jest na niej intencji ile kapłanów ją sprawuje.

 

Caritas Polska, po raz kolejny organizuje akcję "Dni Kromki Chleba". W niedzielę 24 września, na Mszach świętych będzie przygotowany symboliczny stół chleba, który po poświęceniu na zakończenie liturgii, będzie można zabrać do domu, by podzielić się nim z najbliższymi. Tym gestem pragniemy wyrazić naszą jedność z najbardziej potrzebującymi, w myśl nauczania Św. Jana Pawła II, który nauczał nas: "Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki". W kolejną niedzielę, tj. 1 października, zbierane będą ofiary do puszek dla najuboższych podopiecznych Caritas naszej diecezji.

 

W tym tygodniu, w środę, rozpoczniemy wymianę okien w naszym kościele. Będą pewne utrudnienia z racji postawionych rusztowań - prosimy o wyrozumiałość a także o ostrożność, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci.

 

Rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki, w którą już po raz czwarty angażuje się nasza parafia. Zachęcamy do wstępowania w wolontariat tej pięknej akcji miłosierdzia. Rekrutacja wolontariuszy potrwa do końca września. Planowane spotkanie dla nowych wolontariuszy odbędzie się 23 września. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej.

 

Za wszystkie ofiary dzisiaj składane wszystkim serdecznie dziękujemy -Bóg Zapłać.

 

W sposób szczególny pragniemy podziękować Siostrze Iwonie, która już trzeci tydzień zastępuje chorego Pana Przemka – Serdeczne "Bóg Zapłać" za piękny śpiew i ogromną pomoc.

 

więcej